Esemény neve SZEnergy Team műhelylátogatás
Típus Rendezvények
Helyszín L2/12-es labor
Esemény küldése e-mailben E-mail cím
Esemény importálása saját naptárba letöltés

Shell Eco-marathon Europe – AZ IDEI VERSENYRE ÚJ AUTÓT ÉPÍTETTEK A GYŐRI EGYETEMISTÁK

Legyen Ön is részese egy energia-hatékony autó születésének!

Látogasson el 2013. május 9-én, csütörtökön 9:30 órától a győri csapat műhelyébe, hogy az elsők között nézhesse meg a győri Széchenyi István Egyetem SZEnergy csapatának teljesen új tervezésű, formabontó járművét! A helyszín az Egyetemen a SZEnergy Team műhelye (9026 Győr, Egyetem tér 1., Laborépület, L2/12-es labor).

Évről évre több száz egyetemista érkezik szerte Európából a Shell Eco-marathon Europe-ra, ahol saját tervezésű és készítésű járműveikkel újabb és újabb üzemanyag-takarékossági technológiákkal kísérleteznek. Idén teljesen új autóval indulnak a győri egyetemisták Európa legnagyobb, diákoknak, egyetemi és főiskolai hallgatóknak megrendezett üzemanyag-hatékonysági versenyén.

A Széchenyi István Egyetem SZEnergy Team csapata idén hatodik alkalommal vesz részt a Shell Eco-marathon Europe versenyen. A csapat 20 fős, gépészmérnöki, villamosmérnöki, mechatronikai mérnöki, mérnök informatikus, építőmérnöki és kereskedelem és marketing szakos hallgatók dolgoznak együtt. Munkájukat 8 oktatói mentor tag támogatja, akik gépész- és villamosmérnök tanszékeken, a Járműipari Kutató Központban dolgoznak. A 2008-as és 2010-es évben első, a 2012. évben II. helyezést értek el a győri egyetemisták a napelemes járművel a SolarUrban kategóriában. 2011-ben elnyerték a Shell Eco-marathon Europe Team Spirit különdíjat.

A 2013-as Shell Eco-marathon Europe-on összeolvad a napelemes és az elektromos kategória. A változás tükrözi az autóipar irányváltását az elektromos járművek piacán, s ez a módosítás még izgalmasabb versenyt ígér az elektromos kategóriában. Az idei verseny május 14. és 19. között lesz Rotterdamban.

Széchenyi István Egyetem
Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kar
Élelmiszertudományi Tanszék

9200 Mosonmagyaróvár, Lucsony utca 15-17.
Telefonszám: +36-96-566-653
E-mail: boros.maria@sze.hu